برای خرید و ثبت سفارش فقط کافیست با ما تماس بگیرید >>

 

بادام زمینی کره گیری برشته – شرکت بازرگانی درینام

بادام زمینی کره گیری برشته – شرکت بازرگانی درینام – تا مین کننده وعرضه کننده مستقیم از درب کارخانه با قیمت مناسب نسب به کیفیت بالای محصول

 

 

بادام کره گیری برشته

 

 

بادام زمینی کره گیری برشته - شرکت بازرگانی درینام

 

 

بادام زمینی مناسب کره گیری با برشته وترد باشد پس نمی شود از بادام زمینی های خام در  تولید کره بادام زمینی استفاده کرد . در کارگاه های تولید بادام زمینی کره گیری درینام بهترین روش ومناسب ترین ترفند هارا به کار می برند تا بادام زمینی مخصوص کره گیری با کیفیت بالا و قیمت مناسب تولید کنند وبه دست شما مشتریان گرامی برسانند .

بادام زمینی کره گیری به دلیل تفت داده شدن بسیار حساس است واگر در انبار وجای نامناسب نگهداری شود خیلی زود دچار کپک وقارچ های سمی می شود پس درهنگام خرید به این نکته توجه بسیاری داشته باشید و از جای معتبر بادام زمینی کره گیری خریداری کنید .

بادام زمینی مناسب کره گیری :

  • دانه بادام زمینی نه خیلی بزرگ باشد و نه خیلی کوچک .
  • بادام زمینی باید ترد باشد.
  • مزه خوبی داشته باشد وتلخ نباشد .
  • دارای روغن مناسبی باشد .
  • تازه باشد .

 

 

قیمت وفروش بادام زمینی کره گیری

 

بادام زمینی کره گیری برشته - شرکت بازرگانی درینام

 

شرکت بازرگانی درینام با چند سال سابقه کاری در زمینه خرید و فروش بادام زمینه آستانه اشرفیه ودشت مغان وتولید بادام زمینی کره گیری موفق به جلب رضایت واعتماد مشتریان داخلی وخارجی نموده است وتنها دلیل رضایت مشتریان شرکت بازرگانی درینام اخلاق خوب وصبور بودن تیم مجرب فروش شرکت می باشد که همه تلاش خورا جهت کسب رضایت مشتری می کنند .مشتری مداری یکی از عوامل موثر درزمینه رشد شرکت بازرگانی درینام می باشد .

جهت اطلاع از قیمت و خرید وفروش بادام زمینی کره گیری با کارشناسان فروش داخلی ما تماس بگیرید ویا با درج اصلاعات خود درفرم سایت منتظر تماس کارشناسان فروش داخلی درینام باشید .

مارا در شبکه هی مجازی دنبال وهمراهی کنید .

 

 

مراحل تولید بادام زمینی مخصوص کره گیری

 

  1. دراولین مرحله شرکت درینام بهترین نوع بادام زمینی دشت مغان را شناسایی واز کشاورزان محترم خریداری می نماید .
  2. در مرحله دوم بادام زمی ها سورت می شوند ا از سنگ وخاک جدا شوند وپوسته قرمز رنگ بادام زمینی از آن جدا شود که در کارخانه درینام این کارا به خاطر کیفیت کار  ۲الی ۳بار تکرار میکنند .
  3. ودر مرحله آخر بادام زمینی هارا وارد کوره های مخصوص میکنند که طبق تجربه ثابت شده این کارا دوبار انجام می دهند تا دوآتیشه شود وعلت این امر تولید بادام زمینی نه خیلی سفت ونه خیلی نرم است .

 

 

خواص مصرف بادام زمینی برای سالمندان

 

افزایش سن به عنوان عامل اصلی خطر در بیشتر اختلالات مزمن در نظر گرفته می شود. استرس اکسیداتیو و التهاب مزمن دو عامل اصلی در پیری سلولی هستند ، کاهش تنظیم مسیر پاسخ استرس با کاهش فعالیت سلولی محافظ و تجمع آسیب سلولی ، منجر به بیماری های وابسته به سن می شود.

این بررسی جدیدترین آزمایشات بالینی و مطالعات کوهورت منتشر شده در ده سال گذشته را نشان می دهد ، که تأثیر رژیم های آنتی اکسیدانی آجیل و بادام زمینی را در پیشگیری یا به تأخیر انداختن بیماری های وابسته به سن در افراد میانسال و مسن (≥۵۵ سال) ارائه می دهد .

بلغور مغز درخت و بادام زمینی این امکان را دارد که بر تعداد لیپیدهای خون ، پارامترهای بیوشیمیایی و تن سنجی ، عملکرد اندوتلیال و نشانگرهای زیستی التهابی تأثیر بگذارد ، از این رو بر میزان بیماری و مرگ و میر کاردیومتابولیک ، سرطان ها و اختلالات شناختی تأثیر می گذارد ، به طور عمده از طریق پروفایل چربی سالم آجیل و آنتی اکسیدان و مکانیسم های ضد التهابی اقدامات. شواهد بالینی و یافته های علمی اهمیت رژیم های غذایی را نشان می دهد که با مصرف زیاد آجیل مشخص می شوند و بر پتانسیل آنها در جلوگیری از بیماری های وابسته به سن ، تأیید اعتبار افزودن آجیل درختی و بادام زمینی در رژیم غذایی افراد مسن تأکید می کنند. بنابراین ، افزایش مصرف ترکیبات آنتی اکسیدانی فعال زیستی از آجیل به وضوح بسیاری از عوامل خطر مرتبط با پیری را تحت تأثیر قرار می دهد و می تواند طول عمر و طول عمر را افزایش دهد.

 

 

فرم را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.