برای خرید و ثبت سفارش فقط کافیست با ما تماس بگیرید >>

 

شرکت تجارت پویا تامین کننده آجیل جشنواره دیوالی در هندوستان

شرکت تجارت پویا تامین کننده آجیل جشنواره دیوالی در هندوستان  : صادرات آجیل از جمله (بادام، انواع پسته و انواع کشمش) به هند از جمله فعالیت های شرکت بازرگانی دُرینام در حوزه تجارت بین المللی است. حجم صادرات این محصولات به هند بسیار بالا است. کشور هند از خریداران اصلی و بزرگ آجیل های ایرانی است.

تاریخ برگزاری جشنواره ی دیوالی

این جشنواره بر پایه ی تاریخ قمری هندو و در اکتبر یا نوامبر، بسته به چرخش ماه، برپا می شود. در ۲۰۱۹، دیوالی روز اولش (دنتِراس) را در ۲۵ اکتبر آغاز خواهد کرد و در ۲۹ اکتبر به پایان خواهد رسید. جشن های اصلی در روز سوم رخ خواهد داد (که امسال در ۲۷ اکتبر خواهد بود). این موضوع یک روز زودتر در جنوب هند، یعنی ۲۶ اکتبر جشن گرفته می شود.

شرکت بازرگانی دُرینام یکی از تامین کنندگان بادام مامرا مورد نیاز برای جشنواره ی دیوالی است و این کار مهم را با همراهی بازرگانان هندی انجام می دهد.

این جشن در کجا برپا می شود؟

می توان گفت در سرتاسر هندوستان جشن برپا می شود. اگرچه، دیوالی بطور گسترده در کِرالا در جنوب هند برگزار نمی شود. دلیلش خیلی ساده این بنظر می رسد که این چشن در واقع در آن منطقه جا نیفتاده است، چون بخشی از بافت اجتماعی و فرهنگ متمایز آنها نیست. دلیل دیگر این می تواند باشد که دیوالی جشنی از ثروت برای بازرگانان است و هندوهای کرالا هیچ گاه آزادانه در بازرگانی نقش نداشته اند چون ایالتشان کمونیست است. به هر حال دیوالی به خیلی قبل تر از اینها باز می گردد. جشن اصلی در کرالا، که مخصوص این ایالت است، اونام (Onam) نام دارد.

شرکت بازرگانی دُرینام یکی از تامین کنندگان انواع پسته مورد نیاز برای جشنواره ی دیوالی است و این کار مهم را با همراهی بازرگانان هندی انجام می دهد.

چه مراسم و تشریفاتی برگزار می شود؟

مراسم و سنت ها بسته به ناحیه فرق می کند. در هر صورت، دعای خیر مخصوص به الهه لاکشمی و لرد گانش که نابود کننده ی موانع است، داده می شود. این باور وجود دارد که الهه لاکشمی از امواج اقیانوس در روز اصلی دیوالی پدید آمده است و در طی جشن دیوالی به تمام خانه ها سر می زند و با خود رونق و طالع خوش به همراه می برد. گفته می شود او در ابتدا به پاک ترین خانه ها سر می زند، در نتیجه مردم مردم پیش از آنکه چراغ ها را برای دعوت وی به منزل روشن کنند، مطمئن می شوند خانه هایشان کاملا تمیز است. این پاکسازی همچنین سمبلی از خالص سازی زهن برای زدودن منفی گرایی، آشفتگی و جهل است. مجسمه های کوچکی از الهه در منازل پرستش می شوند.

بهترین غذاهای سنتی دیوالی

Rice Kheer یکی از کلاسیک ترین غذاهایی است که همیشه در هر جشنواره هندی گنجانده می شود. خیر یک پودینگ است که با جوشاندن شیر و شکر با برنج، تاپیوکا، گندم شکسته، ورمیشل یا ذرت تهیه می شود. معمولاً حاوی کشمش، بادام هندی، زعفران یا سایر میوه های خشک و خشکبار هم هست. برنج خیر به طور معمول سرد مصرف می شود و قطعاً یکی از خوشمزه ترین وعده هایی است که در هر جشن هندی نوش جان می شود.

شرکت بازرگانی دُرینام یکی از تامین کنندگان انواع کشمش مورد نیاز برای جشنواره ی دیوالی است و این کار مهم را با همراهی بازرگانان هندی انجام می دهد.

این غذای Diwali یک شیرینی سبک و پوسته پوسته است. این غذا با استفاده از ورقه ورقه شدن خمیر ورز داده شده از میدا به شکل دایره ای لایه لایه و سپس با سرخ شدن در روغن غلیظ یا روغن تصفیه شده تهیه می شود. در نهایت به صورت پوری کرکی نیمه قهوه ای طلایی به نظر می رسد، سپس با مقدار زیادی پودر قند و یا بادام رنده شده و بادام هندی همراه می شود. معمولاً در موارد خاص مانند جشنواره یا عروسی به عنوان دسر هم سرو می شود.

تامین کننده آجیل جشنواره دیوالی در هندوستان

صادرات آجیل از جمله (بادام مامرا، انواع پسته و انواع کشمش به هند از جمله فعالیت های شرکت بازرگانی دُرینام) در حوزه تجارت بین المللی است. حجم صادرات این محصولات به هند بسیار بالا است. کشور هند از خریداران اصلی و بزرگ آجیل های ایرانی است.

فرم را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.