برای خرید و ثبت سفارش فقط کافیست با ما تماس بگیرید >>

 

تولید کننده و صادر کننده مغز بادام شهر کرد

مغز بادام از مغزهای خوراکی بسیار محبوبی است که در طعم های مختلف تولید گشته و به عنوان یک میان وعده کامل می توان روی آن حساب کرد. تولید این محصول حالا توسط تولید کنندگان بسیاری در کشور صورت می پذیرد که از این میان می توان بیشترین سهم را از آن شهر کرد دانست. به راستی که مغز بادام شهر کرد، چیزی از کیفیت و خوشمزگی کم نداشته و به عنوان یک انتخاب ایده آل نیز می توان آن را نام برد.تولید کننده مغز بادام شهر کرد

نحوه تولید مغز بادام

نحوه تولید مغز بادام یکی از مغزهایی که به عنوان مغز خوشمزه و بسیار مقوی می توان آن را نام برد؛ مغز بادام است که از داخل پوسته بادام حاصل گشته و امروزه به عنوان یکی از پرطرفدارترین مغزهای خوراکی در حیطه مصرف جای گرفته است.

این محصول که حالا شهرهای متعددی از کشور از جمله شهر کرد اقدام به تولید و فرآوری آن نموده اند؛ نحوه تولید و یا مراحل تولید خاصی را از سر گذرانده و اگر بخواهیم اطلاعاتی کلی از نحوه تولید مغز بادام را در اختیارتان قرار دهیم؛ شامل موارد زیر خواهند شد:

  1. در مراحل اولیه تولید، بادام های حاوی پوست را در دستگاه های پوست کن قرار داده تا پوست آنها گرفته شده و مغز حاصل آید.
  2. سپس مغزها را برای تفت دادن یا شور و مزه دار کردن، در دستگاه های شور کن یا آنهایی که انواع آجیل از جمله بادام را تفت می دهند؛ قرار می دهند.
  3. بعد از آنکه عملیات طعم دهی و تفت دهی مغزها انجام شد؛ آنها را روان خطوط بسته بندی کرده و با دستگاه های پرکن، بادام ها را داخل بسته بندی های مختلف جای می دهند.

فروش انواع بادام شهر کرد درجه یک

فروش انواع بادام شهر کرد درجه یک همانطور که گفته شد یکی از اصلی ترین تولیدکنندگان بادام و انواع فرآورده های آن نظیر مغز بادام، شهر کرد است که اقدام به عرضه انواع بادام های درجه یک با حد بالایی از کیفیت در بازارهای داخلی و بازارهای جهانی نموده است.

لازم است بدانید در این شهر، نوع خاصی از مغز بادام تولید شده که آن «بادام مامایی» نام داشته و در حوزه فروش انواع بادام، سهم بسزایی را کسب نموده است
اگر می خواهید اطلاعات بیشتری را از این نوع بادام به دست آورید؛ می توانید گزینه های زیر را دنبال نمایید:

  • مغز این بادام از طلایی خوشرنگی برخوردار می باشد.
  • مغزهای این نوع از بادام ها یا به صورت جفت مغز و در موارد محدودی به صورت تک مغز مشاهده می شوند.
  • ماندگاری این بادام نسبت به سایر گونه های این محصول، بیشتر بوده و از قابلیت انبارداری مناسبی نیز برخوردار است.
  • زمان برداشت آن از اوایل تا اواسط شهریور بوده و مغزی با چربی بالا را نیز داراست.

فرم را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.