برای خرید و ثبت سفارش فقط کافیست با ما تماس بگیرید >>

 

صادرات بادام به اروپا و ترکیه

صادرات بادام به ترکیه دورینام

صادرات بادام به اروپا و ترکیه

کشور ترکیه شریک تجاری خوب ایران است. همچنین روابط تجاری بسیار خوبی با ایران و سایر همسایگان داشته است. ایران نیز پنجمین تولید کننده بادام در جهان است و ما در تلاشیم میزان فروش و صادرات بادام به اروپا و ترکیه را از ایران افزایش دهیم.

صادرات و تولید بادام درختی ایران

۲ میلیون و ۱۱۳ هزار تن بادام در سال در جهان تولید می شود ۲ هزار تن از این وزن را ایران تامین می‌کند. بزرگترین تولیدکنندگان بادام در جهان به ترتیب عبارتند از:
– آمریکا
– اسپانیا
– سوریه
– ایتالیا

– ایران

به گزارش خبرنگار ایسنا بیش از ۲ هزار هکتار انواع باغات بادام آبی و دیم در کشور داریم، بدین ترتیب ما ۸ درصد از سطح زیر کشت بادام جهان را تشکیل می دهیم.

وزارت کشاورزی دو هزار تن بادام تولیدی را برای سال گذشته ثبت کرده است. تولیدکنندگان بادام استان های زیر می باشند:
– چهارمحال و بختیاری
– خراسان شمالی رضوی و جنوبی
– فارس
– آذربایجان شرقی
– مرکزی
– کرمان
– زنجان

 

با توجه به این که بیشترین تولید بادام در کشور مختص استان چهارمحال و بختیاری با  ۲۴ هزار تن و معادل ۲۰ درصد تولید بادام ایرانی می باشد ۶۵ درصد از محصول بادام تولیدی استان چهارمحال و بختیاری را بادام مامایی صادراتی تشکیل می‌دهد.

مشکل عمده صادرات بادام

صادرات بادام دورینام

عدم وجود سیستم برداشت مکانیزه: این موضوع سبب شده که ارزش بادام کاهش و ضایعات آن بیشتر شود.
صادرات فله و خام بادام: تمام محصولات باغی نیاز به صنایع تبدیلی دارند عدم وجود صنایع تبدیلی مناسب سبب شده تا بادام را به صورت خام و فله و بدون فراوری صادرات شود و این امر باعث شده تولید کنندگان اصلی بادام کمترین سود را ببرند.

 

برای جلوگیری از خام فروشی بادام استان چهارمحال و بختیاری، بهترین راهکار آن است که شهرک بادام در استان راه اندازی شود. این مهم سبب میشود تا بادام علاوه بر صادرات برای مصارف دیگر هم مناسب باشد.

ترکیه بهترین خریدار بادام ایران

صادرات بادام به ترکیه دورینام

یکی از کشورهای پیشرو در تجارت منطقه کشور ترکیه است، ترکیه بازار صادرات ایران و چهارمین مبدا واردات ایران محسوب می شود. ایران یکی از بیشترین حجم های تجارت خود را با همسایه شمالی خود داشته است به همین دلیل ایران امکان صادرات بادام درختی به ترکیه را دارد و این امر را چندین سال است که انجام می دهد.
در سال ۱۹۹۶ کشور ترکیه قوانین گمرکی اتحادیه اروپا را پذیرفت و سبب شد که فصل جدیدی در مبادلات تجاری خود رقم بزند بر اساس آمارها، خریدار بزرگ محصولات دامی و کشاورزی ایران ترکیه است. به همین دلیل ما می توانیم برای صادرات بادام به ترکیه و اروپا برنامه‌ریزی قابل توجهی داشته باشیم تا حجم صادرات بادام به اروپا و صادرات بادام به ترکیه را افزایش دهیم.

 

بخشی از مشکلات عمده صادرات ترکیه و ایران
متاسفانه آمارها نشان می‌دهد که ایران در تجارت با ترکیه بیشتر به عنوان یک کشور خام فروش شناخته می‌شود و تمام مواردی را که صادر می کند  به صورت خام و فله است.

ما در تلاش هستیم که با تحقیقات و بررسی دقیق شرایط را فراهم کنیم تا راهکاری  را به دست آوریم تا بجای خام فروشی راهی برای فرآوری دقیق بادام به دست آوریم تا بتوانیم ارزآوری بهتری را برای کشور داشته باشیم.

در سال ۲۰۰۹ حجم دلاری تجارت ترکیه و ایران حدود ۶ میلیارد دلار بوده است و در سال ۲۰۱۲ برابر ۱۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۴ حدود ۱۸ میلیارد دلار بوده است و روابط تجاری بسیار بالای میان بازرگانان ایرانی و ترکیه می باشد و این امر سبب شده است که ترکیه یکی از بهترین خریداران به حساب آید.

لازم به ذکر است صادرات بادام به ترکیه توسط تجار و بازرگانان ایرانی با توجه به عدم ثبات و اقتصاد در باید بدرستی بررسی شود. چرا که قیمت بازار های ترکیه غیر واقعی است و نمی توانیم قیمت های رایج بازار ترکیه را ملاک معاملات تجاری قرار دهیم.

 

صادرات بادام به اروپا

به دلایل مختلف صادرات بادام به اروپا باید افزایش یابد، ما در شرکت دورینام مصمم هستیم که حجم صادرات و فروش بادام به اروپا و سایر کشورها را افزایش دهیم.
ایران عضو ۲۸ کشور اتحادیه اروپا می باشد اما حجم تجاری ایران بسیار پایین است.
– چین ۲۲ درصد
– امارات ۱۶.۶ درصد
– کره جنوبی ۸ درصد
– ترکی ۷.۱۱ درصد

شما میتوانید جهت صادرات بادام به اروپا، صادرات بادام به ترکیه، صادرات بادام به کشورهای عربی و کشورهای حاشیه خلیج فارس با ما در ارتباط باشید. ما توان صادرات بادام به تمام نقاط دنیا را داریم.  خرید و فروش و صادرات بادام با ما در ارتباط باشید. شرکت دورینام یکی از شرکت های معتبر در زمینه تولید فروش و صادرات بادام می باشد و به شکرانه الهی مشتریان داخلی و خارجی های بسیاری داریم….

 

*همچنین از شما دعوت میکنیم برای خرید و مشاوه با ما تماس بگیرید*

مرکز خرید بادام ایران دورینام

فرم را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.