برای خرید و ثبت سفارش فقط کافیست با ما تماس بگیرید >>

 

صادر کننده پسته به عراق و کویت

برای خرید و واردات پسته ایرانی به کشور خود با ما تماس بگیرید، ما هم مشاور شما هستیم و هم صادر کننده آجیل ایرانی به کشور عراق و کویت هستیم.

صادر کننده پسته به عراق و کویت

شرکت دُرینام تأمین کننده و صادر کننده پسته ایرانی آماده صادرات و عرضه پسته احمد آقایی، اکبری و فندقی است. بیشترین صادرات پسته اکنون به اروپا ، روسیه ، آسیای میانه ، چین ، عراق و کویت انجام می شود. در سال های اخیر ، پسته ارگانیک همیشه یک محصول محبوب برای صادرات بوده است. نوع پسته بنا به درخواست مشتری تهیه می شود.

۷۵ نوع و ۶۰۰ نوع خانواده پسته وجود دارد که ۹ نوع آن خوراکی است. از مهمترین انواع موجود در ایران می توان به موارد زیر اشاره کرد: اوحدی، کله قوچی ، اکبری ، فندق ، پسته سفید و بادام و سایر پسته ها ، اکنون مناطق کرمان و رفسنجان با ۳٫۸۱ درصد از کل سطح زیر کشت درختان ، بزرگترین تولیدکنندگان پسته ایران و جهان است.

پسته اکبری:

یکی از انواع تجاری پسته دارای بالاترین ارزش اقتصادی است. میوه ها بادامی شکل ، ظریف و بزرگ هستند. پسته اکبری چوبی بسیار محکم و جمع و جور دارد.

پسته احمد آقایی:


خانواده پسته احمد آقایی از این نوع تنوع در بازار گسترده ای در داخل و خارج برخوردار هستند و مغز آن از گونه های دیگر قرمزی خاصی دارد. مصرف احمد آقایی بسیار بیشتر از انواع دیگر پسته است. عملکرد بالا و زمان کم مورد نیاز برای برداشت از ویژگی های بارز این نوع پسته است. هند و یونان از جمله کشورهایی هستند که خواستار پسته احمد آقایی هستند. مغز این نوع پسته کشیده است و در اندازه های ۲۲-۲۴ ، ۲۶-۲۴ ، ۲۸-۲۶ ، ۳۰-۳۰ یافت می شود. همچنین اندازه ۲۲-۲۰ به مقدار کم برای این پسته موجود است.

پسته کله قوچی:


پسته کله قوچی یکی از ارقام معروف پسته در ایران است. مغز درشت فندقی شکل و همچنین میوه خوب آن باعث گسترش و محبوبیت این رقم شده است. اکثر برگهای این رقم ۵ برگچه است و برگچه انتهایی بزرگتر از برگچه های جانبی است. بعلاوه شاخه های این رقم از برخی قوی تر و قوی ترند. زمان برداشت پسته کله قوچی دهه دوم ماه سپتامبر است. این نوع پسته در اندازه های ۲۲-۲۰ ، ۲۴-۲۲ ، ۲۶-۲۴ وجود دارد و اندازه ۱۸-۲۰ نیز به مقدار کم برای این پسته موجود است.

یک پسته (فندوقی):


یکی دیگر از ارقام مهم تجاری پسته ، پسته اوحدی است. این پسته معروف با بیشتر مناطق پرورش پسته سازگار است. به طوری که حدود ۶۰ تا -۷۰٪ باغات پسته رفسنجان را شامل می شود. میوه این رقم گرد و به شکل فندوقی است و در اندازه های ۲۸-۳۰ ، ۳۲-۳۰ ، ۳۴-۳۲ یافت می شود. سایز ۲۶-۲۸ نیز یکی از مقادیر کم این پسته است.

پسته بادامی:

میوه این نوع پسته در ایران بادامی شکل ، کوچک و خنجر مانند است و رنگ آن کدر است. بیشتر برگهای آن ۵ برگچه است. پسته بادام یکی از ارقام زود گل است و از آنجا که می توان در نیمه اول ماه اوت برداشت کرد ، یکی از ارقام بسیار زودرس است.

معرفی برخی از انواع رایج پسته موجود در ایران


پسته در مناطق مختلف ایران از نظر کیفیت ، طعم ، رنگ مغز ، درشتی ، کوچکی ، تاریکی ، روشنایی و رنگ پوست با نام های مختلفی شناخته می شود. علاوه بر این ویژگی ها ، محل تولید پسته از نظر کیفیت نیز در قیمت این میوه خشک تأثیر دارد. به عنوان مثال پسته دامغان به دلیل طعم خوب و چربی زیاد از جایگاه ویژه ای برخوردار است ، پسته قزوین به دلیل رنگ سبز مغز آن و پسته رفسنجان به دلیل طعم و رنگ قرمز آن از جایگاه ویژه ای برخوردار است. هسته و همچنین رنگ پوست روشن آن.


پسته به عنوان یکی از مهمترین آجیل های ایران و جهان شناخته می شود و از ارزش غذایی بالایی برخوردار است. ایران یکی از بزرگترین و مهمترین صادرکنندگان پسته در جهان است و حتی می توان گفت بهترین نوع پسته در جهان متعلق به ایران است. علاوه بر این ، پسته یکی از اجزای مهم آجیل های شور و شیرین است که در دو نوع خام و بو داده تولید می شود. آشنایی با انواع پسته موجود در ایران می تواند اطلاعات بیشتری در مورد این میوه خشک با ارزش در اختیار شما قرار دهد.

برای خرید و واردات پسته ایرانی به کشور خود با ما تماس بگیرید، ما هم مشاور شما هستیم و هم صادر کننده آجیل ایرانی به کشور عراق و کویت هستیم.

شرکت دُرینام آماده صادرات و عرضه پسته احمد آقایی ، اکبری ، فاندوقی و کله قوچی به عراق و کویت است. بیشتر صادرات پسته اکنون به اروپا ، روسیه ، آسیای میانه و چین انجام می شود. در سالهای اخیر ، پسته ارگانیک همیشه یک محصول محبوب برای ارسال به کشورهای عربی و اروپایی بوده است. نوع پسته به درخواست مشتری ارائه می شود.

 

برای خرید و مشاوره با ما تماس بگیرید.

فرم را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.