برای خرید و ثبت سفارش فقط کافیست با ما تماس بگیرید >>

 

فروش کنجد اعلا -شرکت درینام

فروش کنجد اعلا -شرکت درینام – وارد کننده انواع کنجد اعلا جهت روغن گیری و مصارف صنایع غذایی می باشد .کیفیت بالا وقیمت مناسب

 

کنجد

فروش کنجد اعلا -شرکت درینام

 

گیاه کنجد یک ساله‌ است و ارتفاع آن یک متر می باشد. قسمت انتهایی ساقه های آن پوشیده از کرک است و برگ های آن بیضی، باریک و نوک تیز است و معمولا گل های آن به رنگ سفید یا قرمز است که به صورت تک تک در کنار برگ های قسمت انتهایی ساقه های آن دیده می شوند.

میوه آن به صورت كپسولی است که محتوی آن دانه های كوچك، مسطح و بیضوی است كه به آن دانه كنجد گفته می شود و قسمت مورد استفاده این گیاه است .

کنجد مانند زرشک از گونه گیاهان سودآور و استراتژیکی هستند که در دوره خشکسالی کشت می شوند. بیشتر از پنج هزار سال است که انسان ها به خواص فوق العاده کنجد پی برده اند. در قدیم پهلوانان آن را برای بالا بردن میزان نیروی خود استفاده می کردند.

هندی ها بیش از سایر اقوام به خاصیت و اثرات معجزه آسا این گیاه اهمیت قائلند و آن را به عامل زیادکننده قدرت و طول عمر می شناسند و از آن در تشریفات مذهبی خود زیاد استفاده می کنند. همچنین خوردن این گیاه از قدیم در ایران هم معمول بوده است، به طور مثال نانوایان مغز آن را روی نان می پاشیدند و این کار تا به امروز در میان آنها رایج است.

کنجد ارزان و با کیفیت خارجی را ازدرینام بخواهید

کنجد بومی هندوستان است که از آنجا به نقاط دیگر دنیا صادر شده است. امروزه چین از بزرگترین کشور های تولیدکننده کنجد در دنیا می باشد. هندوستان و حبشه از نظر تولید این گیاه بعد از چین هستند.

در ایران هم کنجد تولید می شود که بیشتر مصرف آن برای تهیه روغن و حلوا ارده است. کنجد ایرانی بیشتر در منطقه های جیرفت، بوشهر، لار، خوزستان، شمال کشور و اصفهان کشت می شود. این دانه در مناطق مختلف قیمت متفاوتی دارد و بیشتر برای درست کردن ارده از آن استفاده می شود. کنجد معمولاً به دو شکل است پوست گرفته شده یا همراه پوست که هر دوی آن در بازار موجود هستند.

کنجد حاوی پروتئین، ویتامین های F1، E ، D ، B و لسیتن است. مقدار روغن که از آن به دست می آید حدود ۵۰ درصد است. تفاله روغن کنجد هم از نظر داشتن مواد پروتئینی غذای بسیار خوبی برای گاوهای شیرده می باشند. کنجد معمولاً به دو شکل پوست گرفته شده یا همراه پوست موجود است.

 

انواع کنجد

 

کنجد ایرانی :

برای روغن گیری رنگ تیره دارد و بوی روغن برای همه ی ذائقه ها مناسب نیست.قیمت متفاوتی دارد و بیشتر برای ارده استفاده و بهترین گزینه است.

کنجد پاکستانی:

رنگ کنجد پاکستانی خاکستری و مشکی است. در این بین کنجدخاکستری برای روغن گیری مناسب است که میتوان آن را با مشکی مخلوط کرد.کنجد مشکی پاکستانی گرانتر از نوع خاکستری آن است.کنجد پاکستان حتما باید دوبار بوجار شود. روغنگیری آن آسان است و برای بیشتر دستگاه ها مناسب است.

کنجد افغانی :

رنگ کنجد افغانی متمایل سبز است و از نوع پاکستانی تیره تر است.درصد روغن گیری آن بیشتر است و به نسبت قیمت بالایی هم دارد. شهرهای افغانستان در نوع کنجد موثرند، برای مثال کنجد مزارشریف و میمنه بهتر هستند.

کنجد هندی :

کنجد هندی شبیه کنجد ایرانی است. درصد روغن دهی آن کمتر است و لرد سفیدی دارد.گفته می شود این کنجد تراریخته است. قیمت مشابهی با کنجد پاکستانی دارد.

کنجد سودان :

این کنجد برای روغن گیری کمتر استفاده می شود و بیشتر برای ارده کاربرد دارد.طعم آن شیرین است و قیمت مناسبی دارد.

کنجد چینی :

این کنجد معمولا پوست کنده هستند و بیشتر برای مصارف شیرینی و نان ب کار میروند.

کنجد آرژانتین :

در بازار موجود است ولی اطلاعات زیادی به دست نیامد.

 

فروش کنجد اعلا

برای آگاهی از قیمت عمده کنجد سفید در بازار با بازرگانی درینام  تماس بگیرید تا بهترین کیفیت را با منصفانه‌ ترین قیمت در اختیار داشته باشید.

درینام مرجع فروش عمده انواع خشکبار وحبوبات و غلات می باشد .

با خرید عمده کنجد سفید از سایت درینام  می‌توانید سفارش خود را از طریق پست، باربری و اتوبوس در اسرع وقت و با کمترین هزینه دریافت کنید.

فرم را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.