برای خرید و ثبت سفارش فقط کافیست با ما تماس بگیرید >>

 

قیمت خلال بادام زمینی – شرکت درینام

قیمت خلال بادام زمینی – شرکت درینام – بزرگ ترین تولید کننده خلال بادام زمینی آستانه درجه یک واعلا است وآماده همکاری با انواع صنایع غذایی می باشد .

 

 

قیمت خلال بادام زمینی

 

 

قیمت خلال بادام زمینی - شرکت درینام

گروه تولیدی خشکبار درینام فروشنده عمده انواع خلال پسته و دیگر نمونه های خلال از جمله بادام درختی و زمینی می باشد. هر کدام از محصولاتی که ذیلا به صورت مختصر آن را شرح می دهیم در دو کیفیت داخلی و صادراتی قابل تامین می باشند و برای این امر جهت کسب اطلاع از شرایط همکاری می توانید با واحد فروش و صادرات شرکت درینام  ارتباط گیری نمایید.

خلال پسته
این محصول باید از مغز های سبز و دو پوست شده تولید شود و برای همین منظور ابتدا مغزپسته ها را در آب ریخته و پس از مدتی با پوست گیری لایه رویی آن برای تولید خلال وارد دستگاه می نمایند. بهترین نمونه های خلال پسته باید کشیده، سبز، بدون نرمه و تا حد امکان خوش عطر و روغن باشند.

خلال بادام درختی
این محصول از خلال بادام زمینی رنگی تیره تر دارد و غالبا برای استفاده در برخی شیرینی جات و طبخ غذا استفاده دارد. نمونه های درجه یک این محصول نباید تلخ باشند.

خلال بادام زمینی
ارزان قیمت ترین نمونه های محصولات یاد شده همین خلال بادام زمینی می باشد که به علت ارزان بودن ماده اولیه آن یعنی بادام زمینی قیمت تمام شده مناسبی هم دارد و باید دقت داشت که برخی تولیدکننده های غیر قابل اعتماد متاسفانه اقدام به اختلاط درصدی از این محصول با خلال بادام درختی می نمایند که علاوه بر تغییر طعم کیفیت محصول را نیز کاهش می دهد.

 

جهت اطلاع از قیمت روز خلال بادام زمینی و خلال بادام درختی با کارشناسان فروش داخلی درینام ارتباط برقرار کنید .

 

 

خواص بادام زمینی

بادام زمینی یک ماده غذایی پر انرژی است و حاوی مقدار قابل توجهی چربی ، پروتئین ، کربوهیدرات ، ویتامین های محلول در چربی و محلول در آب ، مواد معدنی و مواد شیمیایی شیمیایی است. بادام زمینی به دلیل ارزش غذایی بالا و طعم دلپذیر یا منحصر به فرد آن پس از بو دادن یا جوشیدن در سراسر جهان مصرف می شود. لیپید ، پروتئین و کربوهیدرات نه تنها انرژی تأمین می کنند ، بلکه مواد مغذی ضروری را برای عملکردهای طبیعی بدن مانند چربی بدن و تجمع عضلات نیز فراهم می کنند.

 

ویتامین ها برای عملکرد طبیعی سلول ، رشد ، تکامل ، پیشگیری از بیماری ها مورد نیاز هستند و در طول تولید انرژی به عنوان کوآنزیم عمل می کنند. به دلیل محتوای مغذی زیاد بادام زمینی ، در اکثر کشورهای در حال توسعه از آنها برای مقابله با سو mal تغذیه استفاده شده است. مطالعات اپیدمیولوژیک مصرف آجیل را با کاهش بروز بیماری های قلبی عروقی قلب و سنگ صفرا در هر دو جنس و دیابت در زنان مرتبط دانسته است.

 

 

فرم را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.