برای خرید و ثبت سفارش فقط کافیست با ما تماس بگیرید >>

 

مرکز عرضه بادام کوهی تلخ

بادام کوهی تلخ نوعی درخت است که به صورت خود رو در دشتها و کوه های ایرانی به وجود آمده اند. میوه آن درون یک پوسته سخت است و یک پوسته رویی هم دارد که هنگام رسیدن آن کنده می شود این بادام تلخ است اما برای درمان برخی بیماری ها درمان خوبی می باشد. مرکز عرضه بادام تلخ کوهی آن را با بهترین کیفیت به فروش می رساند که می توان آن را به روش مختلف شیرین کرد و مصرف کرد.مرکز عرضه بادام کوهی تلخ

بررسی خواص بادام کوهی تلخ

  • بادام کوهی تلخ در تناژ بالا موجود است، لطفا با ما تماس بگیرید. ۰۹۱۲۰۹۹۲۷۷۹

بررسی خواص بادام کوهی تلخ این میوه را می توان به صورت خشکبار نیز مصرف کرد اما حتما باید طبق فرایندی شیرین شود چون مصرف تلخ آن تبعاتی در پی دارد اما نوع شیرین آن بسیار خوشمزه و دارای انواع ویتامین ها می باشد.
بررسی خواص بادام کوهی تلخ به مصرف کننده این اطمینان را می دهد که از مصرف آن آسیبی نبیند. این درخت به طوری است که از همه جای آن می توان استفاده کرد بادام تلخ این درخت به صورت خوراکی برای درمان بسیاری از بیماری تنفسی مفید است. می توان این میوه را به صورت خمیر درست کرد و به همراه سرکه مخلوط کرد تا برای جوان سازی پوست و از بین بردن لکه های صورت مناسب باشد.

صمغ موجود در این درخت نیز مورد استفاده در صنعت است همچنین برگ و ریشه آن نیز برای بهبود زخم و التیام آن مانند یک ضماد عمل می کند.
مصرف این بادام می تواند برای برخی بیماری های معده و کبد مناسب باشد همچنین برای کسانی که سنگ مثانه دارند می توانند با مشورت یک پزشک طب سنتی این محصول را به اندازه کافی میل کنند تا مشکلشان برطرف شود.

این بادام وقتی با مواد دیگر مخلوط شود فایده دو برابر دارد محصولی مانند عسل می تواند مورد خوبی برای ترکیب با آن باشد و اینگونه مصرف بیشتر برای اعضای داخلی بدن مانند کبد مناسب است.

روش های تهیه بادام کوهی تلخ

روش های تهیه بادام کوهی تلخ بادام درجه یک یکی از انواع بادام صادراتی است که بهترین نوع این محصول می باشد و در کل دنیا شناخته شده است و اغلب آن را برای خاصیت های بی نظیری که دارد سفارش می دهند. این یک محصول منحصر به فرد است که با خوردن روزانه آن می توان انواع مواد مغذی را از این بادام گرفت پس با خرید این بادام از همه این نکات خوب بهره ببرید.

روش های تهیه بادام تلخ کوهی مختلف است و این کشاورز است که با آن کاملا آشنا است. این درخت خود رو است اما آن را می توان به صورت دستی هم کاشت و تا چندین سال از آن بهره برد این بادام را با روش های سنتی شیرین می کنند و این شیرین کننده ها می تواند عسل یا شکر و حتی شیره های مختلفی باشد که ارزش غذای آن را دو برابر می کنند.

فرم را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.