برای خرید و ثبت سفارش فقط کافیست با ما تماس بگیرید >>

 

نحوه صادرات بادام مامایی به هندوستان – بازرگانی درینام

نحوه صادرات بادام مامایی به هندوستان – بازرگانی درینام – یکی از بزرگ ترین مرکز صادرات بادام مامایی به هند می باشد ودر صادرات سابقه چتدین و چند ساله دارد.برای آشنایی با نحوه صادرات بادام مامایی به هند با ما همراه باشید .

 

صادرات بادام مامایی

 

نحوه صادرات بادام مامایی به هندوستان - بازرگانی درینام

در سال های اخیر، صادرات بادام مامایی برای کشور بسیار درآمدزا بوده است. بادام مامایی یک بادام مربوط به ایران است که در مناطق حاشیه زاینده‌ رود، به ویژه در استان چهار محال و بختیاری کشت می شود. درخت بادام معمولاً یک درخت چند ساله است و یک باغ بادام مامایی در هر سال، بیشتر از نمونه های دیگر باردهی دارد.

 

درآمد حاصل از فروش و تجارت بادام از این نوع در یک دهه اخیر در ایران بسیار قابل توجه بوده است. نزدیک به ۲۰ درصد از بادام کیفیت در کشور، متعلق به همین باغ های بادام مامایی در این منطقه است. این یعنی پتانسیل تجارت قابل توجه بوده و می تواند بازارهای بیشتری را در کشورهای خارجی به خود اختصاص دهد.

صادرات بادام مامایی بسیار اهمیت دارد. بادام، یک خشکبار است که ارزش تغذیه ای آن بسیار شناخته شده است. همچنین همه ما می دانیم که روغن بادام، هم خاصیت دارویی دارد و هم در تولید محصولات زیبایی و مراقبت از پوست و مو به کار می رود درصد روغن بادام مامایی از بقیه ی بادام ها بسیار بیش تر است . بنابراین می توان انتظار داشت که تجارت بادام، بخصوص از نوع بادام مامایی با استقبال زیادی روبه‌رو باشد.

اگر پتانسیل های رشد و توسعه باغ بادام در مناطق حاشیه زاینده رود به بهره برداری برسد، شاید بتوان حجم صادرات بادام مامایی را از این مقدار که هم اکنون هست افزایش داد.

 

نحوه بادام مامایی به هندوستان

 

نحوه صادرات بادام مامایی به هندوستان - بازرگانی درینام

بادام مامایی از جمله محصولات با کیفیت و صادراتی ایران محسوب می شود که هر ساله در تناژهای بسیار بالا به کشورهای مختلف از جمله هند صادر می گردد. کشور هندوستان اصلی ترین خریدار بادام مامایی ایران است.

بادام مامایی یکی از خوش طعم ترین و مرغوب ترین ارقام بادام ایرانی است. این محصول بیشتر جنبه صادراتی دارد. این نوع بادام به شکل مغز شده به کشورهای مختلف نظیر هند،ترکیه،روسیه و کشورهای عربی صادر می گردد. بیش از ۹۰ درصد حجم تولید بادام مامایی در ایران مربوط به شهرستان سامان و بن در استان چهار محال بختیاری است. این مناطق به عنوان قطب های اصلی تولید بادام مامایی در ایران شناخته می شود.

حجم وسیعی از صادرات مغز بادام مامایی یا Mamro Almond به کشور هند صورت می گیرد و هندوستان همواره به عنوان مهمترین مقصد صادرات مغز بادام مامایی ایرانی مطرح است.

مغز بادام مامایی اغلب به صورت سورت بندی شده و در کارتن های ۱۰ کیلویی وکیوم شده مستحکم برای صادرات به هند استفاده می شود. البته نوع بسته بندی با توجه به سفارش مشتری قابل تغییر است. استفاده از بسته بندی های وکیوم شده به سبب تخلیه کامل هوای موجود، باعث حفظ کیفیت محصول تا زمان رسیدن به هند می شود.

بادام مامایی ایران از دو کانال اصلی به کشور هند ارسال می گردد:

ارسال مستقیم از ایران به هند ( معمولا از بندر عباس به بمبئی یا ناواشیوا ) ارسال غیر مستقیم از طریق امارات (دبی)

بسیاری از تجار هندی در دبی مستقر هستند و ترجیح می دهند محصولات خود را به دلایل مختلف از جمله سخت بودن انتقال پول و همچنین مسائل تحریم از واسطه امارات خریداری نمایند. اما برخی از وارد کنندگان هندی به صورت مستقیم از مراکز تولیدی ایران مغز پسته مد نظر خود را تهیه می نمایند. برای این انتقال روپیه به ریال هم در برهه هایی از زمان بانک های دو کشور با هم تعامل دارند و امکان ثبت سوئیفت بین دو کشور وجود دارد.

مغز بادام از مسیرهای متعددی به کشور هند ارسال می گردد. اما اغلب بازرگانان مسیرهای دریایی را انتخاب می کنند. از آن جایی که مسیرهای دریایی زیادی بین ایران تا بنادر هند از جمله بمبئی و ناواشیوا وجود دارد،هزینه های کانتینر و حمل بسیار ناچیز است.

از دلایل اصلی انتخاب مسیر دریایی برای صادرات مغز بادام به هند، ارزان قیمت بودن آن است.

 

نکات مهم در صادرات بادام مامایی

نحوه صادرات بادام مامایی به هندوستان - بازرگانی درینام

خرید و فروش و صادرات بادام مامایی به صورت فعلی در گونی ها یا کیسه های استاندارد و سالم انجام می شود. برخی از بسته بندی ها به صورت پاکت است و برخی دیگر پس از این که در پلاستیک های استاندارد بسته بندی شد، داخل جعبه های مقوایی شیک و زیبا قرار می گیرد. برای این که کیسه های حاوی مغز بادام یا بادام همراه با پوسته در حین حمل و نقل، آسیب نبیند، بسته بندی آنها در کارتن های محکم ضرورت دارد.

برای اینکه مرغوبترین بادام مامایی برای تجارت تأمین شود، بهتر است بادام ها به صورت مستقیم از کشاورز تامین گردد. اگر مشتری خارجی یک مشتری اروپایی است، کیفیت، حرف اول را می زند.

همچنین درباره صادرات مغز بادام باید ابعاد و اندازه های مغز بادام در یک بسته یکسان باشد. هر چه بسته بندی ها حرفه ای تر باشد، فروش و تجارت، افزایش بیشتر خواهد داشت.

برای کمک به افزایش فرایند صادرات بادام، بهتر است زمینه‌ای فراهم شود که کاشت این‌گونه بادام در کشور رونق پیدا کند. جلوگیری از قاچاق بادام هم به این صنعت کمک می کند. حمایت های بخش کشاورزی از کاشت درختان بادام تاثیر بسزایی در تجارت این محصول دارد.

بازاریابی صحیح و پیدا کردن مشتری خارجی به صادرات بادام کمک می کند. شرکت های بازرگانی به طور مستقیم باید با مشتری در کشورهای دیگر مذاکره کنند و سپس نمونه صادراتی را به آنها ارائه دهند.

جهت گرفتن مشاوره وکسب اطلاعات بیش تر باکارشناسان صادرات بین المللی ما تماس حاصل فرمایید 

فرم را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.